Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Studenci GUTW na wernisażu swoich prac w Kętrzynie 24.03.2012

24 marca br. 70 studentów Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku wraz z opiekunką sekcji turystycznej Ewą Ostrowską wybrało się do Kętrzyna . Głównym punktem programu miał być wernisaż prac fotograficznych giżyckich seniorów, zorganizowany w Kętrzyńskim  Centrum Kultury z inicjatywy Izabeli Wilkaniec.
 
 
 
Była to już trzecia wystawa prac studentów koła fotograficznego - pierwszy  wernisaż odbył się w Klubie Seniora, prace wystawiane były też w Giżyckim Centrum Kultury oraz w Fundacji Integracji Społecznej "Właśnie dziś". Tym razem prace pojechały do Kętrzyna i będą tam wyeksponowane, by jak najwięcej mieszkańców mogło je obejrzeć. Na wernisażu giżycczanie spotkali się z  Uniwersytetem III Wieku w Kętrzynie i zostali bardzo ciepło przyjęci.
 
 
Na zdjęciu
Halina Piasecka - wiceprezes Uniwersytetu III Wieku w Kętrzynie , Ewa Ostrowska - dyrektor GUTW, Janina Milewicz - wiceprezes UTW w Kętrzynie
 
 
Ale to nie tylko jedyna atrakcja w Kętrzynie. W programie wycieczki było także zwiedzanie Stada Ogierów oraz "Bieg z historią" w Muzeum im. W. Kętrzyńskiego. Oczywiście seniorzy nie urządzali wyścigów, ale ścigali się umysłowo, ponieważ zwiedzanie muzeum było połączone z rywalizacją o wiedzę. Po zapoznaniu się z historią poszczególnych eksponatów, należało wypełnić krzyżówkę. Nie było to łatwe, gdyż w grę wchodził też wyścig z czasem. Część uczestników miała też możliwość  poprzebierać się w stroje historyczne oraz uczestniczyć w jarmarku wielkanocnym na dziedzińcu zamku. Atrakcje w muzeum zapewnił Janusz Mazurkiewicz, który wcielił się w rolę historycznego przewodnika. Sobotni czas wypełniony był więc bardzo sympatycznie i uczestnicy wycieczki wrócili do domu zadowoleni.
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: