Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Program edukacyjny 60 plus

 Fundacja Zaczyn (lider w dziedzinie edukacji cyfrowej seniorów) oraz Tpay (operator płatności online) postanowili zainicjować nowy program edukacyjny dedykowany osobom 60+.
 
 Na początek zapraszają  na 8 zajęć tematycznych realizowanych w formule otwartej. Będą się one odbywać na profilu facebokook.com/TelewizjaPokolenia.
 
 Wziąć udział może każdy, kto w godzinach zajęć, wejdzie na profil. Nie są potrzebne jakiekolwiek zapisy.
 
 Zajęcia w formule audio-video poprowadzi doświadczony trener Łukasz Szczepańczyk, który zaprezentuje kolejne tematy, przeprowadzi wspólne ćwiczenia, odpowie na zadane pytania. Każdy uczestnik i uczestniczka będą mogli na bieżąco komentować zajęcia i zgłaszać swoje ewentualne wątpliwości. Nasi moderatorzy ustosunkują się wobec wszystkich interakcji.
 
Kolejne zajęcia będą rozpoczynały się w każdy wrześniowy wtorek i czwartek i trwały od godziny 16.00 do godziny 18.00.
 
 Zapraszamy na udział w następujących zajęciach poświęconych poszczególnym tematom:
 
 Wtorek, 6 września, godz. 16.00-18.00
 Mądre i bezpieczne zakupy w internecie
 Na zajęciach dowiesz się w jaki sposób robić zakupy w najpopularniejszych serwisach krajowych i zagranicznych (Allegro, OLX, inne), jak porównywać ceny (Ceneo) a także jak samemu sprzedawać przedmioty w sieci.
 
Czwartek, 8 września, godz. 16.00-18.00
 Podstawowa obróbka zdjęć
 Poznasz darmowe programy i aplikacje do obróbki zdjęć. Dowiesz się co zrobić by polepszyć jakość swoich fotek, jak przesłać zdjęcia na komputer, jak je przechowywać i udostępniać by poznał je cały świat.
 
Wtorek, 13 września, godz. 16.00-18.00
 Podróże małe i duże
 Na zajęciach dowiesz się jak zamawiać dzięki aplikacjom przejazdy miejskie (typu Uber, Bolt), jak planować podróż komunikacją publiczną (JakDojadę), jak wynajmować samochody na godziny czy hulajnogi na minuty.
 
Czwartek, 15 września, godz. 16.00-18.00
 E-bankowość dla każdego
 Na zajęciach dowiesz się jak mądrze korzystać z wygodnych i tanich płatności internetowych poprzez konto online. Opowiemy co zrobić by bankowość elektroniczna była dla nas w pełni bezpieczna i jak zarządzać licznymi loginami i hasłami.
 
Wtorek, 20 września, godz. 16.00-18.00
 Aplikacje na smartfona z Androidem
 Co to są aplikacje na smartfona? W jaki sposób je wybierać, ściągać, instalować? Jak pozbyć się niechcianych aplikacji? Jakie aplikacje najbardziej przydadzą się w codziennym życiu?
 
Czwartek, 22 września, godz. 16.00-18.00
 Nowoczesne i bezpieczne metody płatności w internecie
 W jaki sposób dokonywać płatności dzięki oparatorom transakcji online takim jak Tpay? Co to jest BLIK, Paypal, Google Pay, Apple Pay?
 
 Wtorek, 27 września, godz. 16.00-18.00
 Okiełznać social media
 Jak ustawić Facebooka i Instagrama by wygodnie publikować treści odpowiednie dla obu platform? Jak zachować bezpieczeństwo? Jak wybrać osoby, które będą widziały mój profil i moje posty. Jak zablokować niechciane osoby i wiele innych ważnych ustawień.
 
Czwartek, 29 września, godz. 16.00-18.00
 Twój wybór
 Temat tych zajęć wybiorą sami uczestnicy w elektronicznej ankiecie obejmującej minimum pięć propozycji. Bo liczą się dla nas Wasze autentyczne potrzeby.
 
Jesteś tutaj: