Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Streetworking Giżycko

3 urodziny Streetworking Giżycko 31.08.2017

31 sierpnia na podwórku przy ulicy Konarskiego było kolorowo i wesoło. Okazja też ku temu była radosna - świętowaliśmy trzecie urodziny Streetworking Giżycko. Na uroczystość przybyły dzieci i młodzież objęta opieką pedagogów ulicy, ich rodzice, opiekunowie, sąsiedzi a także zaproszeni goście z Burmistrzem Wojciechem Karolem Iwaszkiewiczem na czele. Z prezentami przybyła również Małgorzata Czopińska, która jeszcze jako radna miejska kibicowała działaniom na podwórkach. Otwierając uroczystość, dyrektor Ewa Ostrowska podsumowała 3 lata działalności pracy w ramach Streetworking Giżycko.
Na spotkaniu urodzinowym przygotowano poczęstunek, nie zabrakło oczywiście tortu, były także gry i zabawy oraz malowanie buziek.
Idea streetworkingu w Giżycku dojrzewała kilka lat, ostatecznie zabezpieczone zostały środki finansowe na zatrudnienie kadry i we wrześniu 2014 r. pedagodzy pojawili się na dwóch giżyckich podwórkach. Pedagodzy działają w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej we ścisłej współpracy z Fundacją Human Lex Instytut z Ełku.
Od samego początku  okazało się, że to strzał w dziesiątkę - pedagodzy bardzo szybko odnaleźli się na podwórkach, nawiązali dobre relacje z podopiecznymi i odpowiadają na potrzeby środowiska. Kadra  - panie Barbara Nowosielska i Monika Czerep całym sercem angażują się w sprawy, często niełatwe, związane z ukierunkowaniem zajęć dzieci, wydobyciem ich mocnych stron, wypracowywaniem dobrych rozwiązań. Od samego początku współpracujemy z Michałem Łebskim, który jest superwizjerem, a dzięki współpracy z Fundacją Human Lex Instytut udaje się też pozyskać dodatkowe środki na działalność na rzecz dzieci (takich jak dodatkowe atrakcje, obozy profilaktyczne itp.). W roku bieżącym efekty pracy widoczne są też bezpośrednio na podwórkach dzięki działaniom rewitalizacyjnym. Dodatkowym atutem streetworkingu w Giżycku jest zastosowanie dogoterapii. W tym zakresie współpracujemy z Edytą Augustyniak i suczką Ledą. Jest to nowatorskie rozwiązanie. Już wkrótce w Giżycku międzynarodowa konferencja poświęcona doświadczeniom streetworkingu. Odbędzie się ona 3 października w Ekomarinie, o szczegółach będziemy informować.

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: