Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Streetworking Giżycko

Pozytywne zmiany na giżyckich podwórkach - rewitalizacja Streetworking Giżycko

Wakacyjne miesiące były doskonałym czasem do działań rewitalizacyjnych w ramach programu Fundacji Inicjatyw Obywatelskich realizowanym przez fundację Human Lex Instytut oraz Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.  Projekt zmiany podwórek „dojrzewał” już od 3 lat i ostatecznie pod koniec roku 2016 dzieci wraz z pedagogami ulicy wzięli udział w warsztatach przygotowujących, potem zrobili wizualizację oraz zyskali akceptację Burmistrza  Giżycka do przeprowadzenia zmian.

Prace terenowe nastąpiły latem 2017 r. W ciągu kilku dni podwórka nabrały przyjemniejszego charakteru, zyskały przyjazne miejsca do spędzania czasu. Oczywiście jest to kropla w morzu potrzeb, ale od czegoś warto zacząć zmiany.

Najważniejszym celem jakim udało się osiągnąć, jest integracja mieszkańców podwórek, na docenienie zasługuje praca dzieci, ale także i niektórych rodziców oraz mieszkańców. Warte podkreślenia jest zaangażowanie pedagogów ulicy Moniki Czerep, Barbary Nowosielskiej  i Michała Łebskiego oraz dogoterapeutki Edyty Augustyniak, których trzyletnia już praca daje efekty. Liczymy, że prace wykonane samodzielnie, nie zostaną zniszczone i wniosą trochę radości.

Podziękowania za pomoc w rewitalizacji należą się także Wiesławowi Łebskiemu i Puz.onowi.

Przypomnijmy, że Streetworking Giżycko działa od 2014 r. w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku z inicjatywy dyrektor Ewy Ostrowskiej. W ramach Streetworking zostało zatrudnionych dwóch pedagogów ulicy oraz nawiązana została stała współpraca w zakresie superwizji z Fundacją Human Lex Instytut. Działaniami objęto dwa podwórka – Konarskiego i Wilanowska, gdzie pod opieką pedagogów ulicy pozostaje ponad trzydzieścioro dzieci.  Jako pierwsi w Polsce stosujemy w pracy streetworkerów dogoterapię. Zajęcia z Ledą wspierają pedagogów w pracy terapeutycznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć na naszym fanpage https://www.facebook.com/stgizycko/

Jesteś tutaj: