Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

XVI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Europejskiej

 

W Szkole Podstawowej nr 3 na Wilanowie, od wielu lat, maj jest miesiącem piosenki europejskiej. Tym razem, po raz szesnasty, młodzież pod czujnym okiem nauczycieli, zorganizowała Międzyszkolny Festiwal Piosenki Europejskiej. Wzięli w nim udział uczniowie Szkół Podstawowych nr 2 i 3 w Giżycku, a także uczniowie ze Szkół Podstawowych w Wilkasach, Bystrym i Upałtach oraz artyści z GOKiR Wilkasy, GOK Pozezdrze i MOS w Giżycku. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali utwory znanych wykonawców w języku polskim i rosyjskim do podkładu audio. W konkursie komisja oceniała poprawność wykonania i ogólne wrażenie artystyczne występów uczestników. I miejsce zajęła Anita Fijałkowska z GOKiR Wilkasy. Drugą lokatę uzyskał Remigiusz Chomiuk z SP3 w Giżycku, a trzecią – Lena Oknińska z GOK Pozezdrze. Przyznano dwa wyróżnienia- pierwsze otrzymała Aleksandra Jabłońska z SP3 Giżycko i drugie- zespół Moose z MOS w Giżycku. W tym roku również publiczność nagrodziła swoją faworytkę. Okazała się nią Albina Filina z SP3 w Giżycku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Giżycka, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, Wójta Gminy Giżycko, sklep World Computer, Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Giżycku, Państwa  Helenę Zdanowicz- Rogalską i Karola Rogalskiego, Panią Annę Skrzypa, Pana Rafała Skrzypę,  Panią Malwinę Kuczyńską-Andrzejczyk z Anielskiej Łąki w Boćwince, Państwa Agnieszkę i Marcina Hilarczuk z Ośrodka Wczasowego Helena w Jeziorowskich.

Całą uroczystość swoją obecnością uświetniły: pani Monika Świerzbin z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku oraz  dyrektor i wicedyrektor SP 3 w Giżycku- panie Ewa Lewińska i Anna Biraga.

Mamy nadzieję, że Szkoła Podstawowa nr 3 na Wilanowie ponownie będzie rozbrzmiewała muzyką w maju przyszłego roku. Będzie to już siedemnasta edycja. Zapraszamy.

 

Info/fot:Agnieszka Dulniak, Monika Świerzbin

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: