Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Za nami już dwa tygodnie wakacji ze Świetlicą i Pełną Chatą

Minęły już dwa tygodnie wakacji. W tak krótkim czasie już wiele się działo zarówno w Świetlicy Socjoterapeutycznej jak i w Pełnej Chacie w Giżycku.  Nie zwalniają,  bo przed nimi jeszcze wiele świetnych imprez i atrakcji.

Wakacje zorganizowane przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku  rozpoczęły się od przywitania lata  pod hasłem „Bajkowe lato ze Świetlicą”. Jest to cykl czwartkowych spotkań zorganizowanych w okresie letnim dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy korzystają z wielu atrakcji i zabaw.  Pierwsze spotkanie bajkowego lata rozpoczęło się 6.07.2023r. przedstawieniem pt. OPOWIEŚCI STAREGO KREDENSU oraz animacje pod hasłem CUKIERNIA PANA MARCEPANA I MADAME LUKIER, przygotowane przez aktorów z Teatru pod Orzełkiem. Kolejne spotkanie miało miejsce na Plaży Miejskiej, gdzie odwiedził najmłodszych cyrk PARTOLINII.  Natomiast dzieci, które spędzają wakacje w Świetlicy oraz Pełnej Chacie już skorzystały z wielu atrakcji przygotowanych przez opiekunów. To między innymi zajęcia plastyczne, zabaw na podwórku, wycieczki. 

Świetlica Socjoterapeutyczna – dzieci już na początku wakacji udały się do Parku Linowego Wiewióra, gdzie miały możliwość aktywnego spędzenia czasu. Następnie  odwiedziły pracownię Ceramiczną Ogniem Malowaną, która znajduje się w Giżycku.  Podczas zajęć wykonały różne przedmioty-naczynia. Uczestnicy doskonale poradzili sobie z opanowaniem techniki lepienia ręcznego z gliny i mogli poczuć się jak prawdziwi artyści, a przy tym świetnie się bawili. Miła Stajnia w miejscowości Jeziorko, to kolejna atrakcja przygotowana przez Świetlicę. Była lekcja jazdy konno, ognisko i wiele zabaw na podwórku.

Pełna Chata – dzieci wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez osoby reprezentujące firmę Prosto z Młynka. Podczas zajęć miały okazję zobaczyć proces powstawania słodkości, a nawet same wykonać pyszne lizaki. Te zajęcia dały uczestnikom wiele radości, bo nie ma dziecka, które nie ucieszy się na widok kolorowego lizaka. Następnie Pełna Chata udała się do Muzeum Indian w Spytkowie, gdzie odkrywała kolekcję oryginalnego indiańskiego rękodzieła, strojów, broni, przedmiotów obrzędowych itp. Ponadto na dzieci czekały ciekawe gry zabawy indiańskie, takie jak strzelanie z łuku , rzut włócznią czy pokonywanie toru przeszkód. Przy muzeum znajdował się też Chlebowy Domek, w którym uczestnicy własnoręcznie formowali i wypiekali własne bułeczki. W oczekiwaniu na wyrastanie ciasta i pieczenie bułek dowiedzieli się, skąd bierze się mąka na chleb, na czym polega praca rolnika, młynarza i piekarza.

Na tym nie kończymy. Na dzieci i młodzież ze Świetlicy i Pełnej Chaty czeka jeszcze wiele wycieczek, ciekawych zajęć i cykl czwartkowych spotkań Bajkowego lata ze Świetlicą, na które zapraszamy wszystkie dzieci!

Najbliższe spotkanie już w czwartek tj. 20.07.2023r. o godzinie 11.00 na Plaży Miejskiej, gdzie wystąpią klauni Ruphert i Rico „Cyrk przyjechał do miasteczka”.

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: