Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Dzielnicowy bliżej nas - relacja ze spotkania

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Dlatego też dzielnicowi z Giżycka spotkali się z mieszkańcami w Klubie Seniora w Giżycku aby omówić ich oczekiwania i potrzeby w zakresie bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo to jedna z najistotniejszych i ważnych potrzeb każdego człowieka. Aby mieszkańcy Giżycka czuli się bezpiecznie i oczywiście mieli wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu, dzielnicowi cyklicznie organizują spotkania aby porozmawiać o bieżących potrzebach i oczekiwaniach.

 

Tym razem dzielnicowi st. asp. Edyta Zalewska i asp. Krzysztof Korecki oraz towarzysząca im Kierownik Rewiru dzielnicowych KPP w Giżycku st. asp. Mariola Jagodzińska spotkali się z mieszkańcami w Klubie Seniora w Giżycku. Spotkanie odbyło się dzięki wieloletniej współpracy z Ewą Ostrowską Dyrektorem Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku. Podczas tego spotkania na wstępie funkcjonariusze przedstawili zebranym obraz pracy dzielnicowego, ich roli w rozwiązywaniu trudnych sytuacji kryzysowych, mediacyjnych i życiowych. Funkcjonariusze także przedstawili spektrum zadań jakie realizują każdego dnia oraz poinformowali o sposobie kontaktowania się z dzielnicowym ze wskazanego rejonu służbowego. Celem spotkania była również rozmowa o potrzebach lokalnej społeczności w rozwiązywaniu zaistniałych problemów czy też omówienie bieżących zagrożeń z jakimi mogą spotkać się mieszkańcy, w szczególności poruszony został temat przeciwdziałania kradzieżom.

Kontakt z dzielnicowym;

1. Każdy dzielnicowy został wyposażony w służbowy telefon komórkowy, którego numer został „przypisany do rejonu służbowego”, co oznacza, iż nawet w przypadku zmiany personalnej na stanowisku dzielnicowego znany Państwu numer nie ulega zmianie.

2. Każdy dzielnicowy ma zapewniony dostęp do poczty elektronicznej

Dane kontaktowe swojego dzielnicowego mogą Państwo odnaleźć na stronach internetowych swoich jednostek Policji.

Dla Państwa wygody w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” opracowano i wdrożono do powszechnego użytku aplikację „Moja Komenda”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

Aplikacja, po jej zainstalowaniu, może pracować w trybie off-line, jednak jej pełne funkcjonalności są widoczne przy zapewnieniu dostępu do sieci Internet.

Jest to narzędzie, które zapewnia Państwu szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju.

Aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu.

Pamiętajmy, dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

 

tekst: KPP Giżycko

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: