Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Żegluj w stronę życia - wizyta w punkcie krwiodawstwa 22.01.2021

22 stycznia Burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz wraz z Dyrektor Ewą Ostrowską i Arkadiuszem Sprung z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej odwiedzili Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wizyta była okazją do spotkania się z honorowymi dawcami krwi i wręczenia im kalendarzy, które tradycyjnie zostały wydane przez CPUIS i promują idee oddawania krwi. Burmistrz Giżycka podziękował osobom, które akurat tego dnia były w punkcie, za ich chęć pomocy drugiemu człowiekowi i za dar, ratujący życie. Podziękował również paniom pracującym w punkcie za ich oddanie i wytężoną pracę.


Od kilku lat w Urzędzie Miejskim były organizowane noworoczne spotkania z krwiodawcami, w tym roku z racji sytuacji epidemiologicznej takie spotkanie oczywiście nie może się odbyć. Dlatego też kalendarze pozostawiono w punkcie pobrań w Giżycku, więc wszyscy oddający krew w najbliższym czasie, będą mogli taki kalendarz otrzymać. Kalendarze dostępne są też w biurze Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej al. 1 Maja 14 pok. 4 c tel. 87 429 13 36. Autorem grafiki promującej krwiodawstwo na kalendarzu jest Arkadiusz Sprung (CPUIS).


Przypominamy, że Oddział Terenowy RCKiK w Giżycku mieści się przy ul. Boh. Westerplatte 4 (przychodnia), obecnie rejestracja na badanie odbywa się telefonicznie 87 4281896, 696932461.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: