Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Mikołajki w Centrum Profilaktyki UiIS i GUTW

 
    Czas szczególny, więc i spotkania przedświąteczne przyjmują zupełnie odmienny niż zazwyczaj charakter.
Kadra Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej pamiętała jednak o swoich wychowankach, więc mimo, że nie można było zrobić wspólnych spotkań opłatkowych, spotkania z Mikołajem nie mogło zabraknąć. W rolę św. Mikołaja - a właściwie Mikołajki wcieliła się dyrektor Ewa Ostrowska. Wcześniej przygotowaniem paczek zajęcli się pracownicy CPUIS Aneta Cwalina, Dariusz Gajownik, Agnieszka Kożuch, Paulina Maksymowicz i Arkadiusz Sprung. Dzieci i rodziny ze Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz Klubu Pełnej Chaty umówione zostały na krótkie indywidualne spotkania i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dzieciom zostały przekazane paczki świąteczne. Najbardziej potrzebujący otrzymali także paczki żywnościowe w ramach programu "Pajacyk" Polskiej Akcji Humanitarnej , paczki uzupełniono także o słodycze otrzymane od społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 oraz upominki z Fundacji "Polki mogą wszystko".  Przy okazji krótkiej wizyty w świetlicach wychowawcy mieli okazję porozmawiać z dziećmi i rodzicami, praktycznie wszyscy czekają, by jak najszybciej pojawić się na normalnych zajęciach i spotykać z rówieśnikami.
     Podobnie w ramach Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku - ze względu na zawieszone zajęcia , by chronić naszych seniorów, postanowiono spotkać się też tylko z najstarszymi studentami oraz samotnymi i chorymi. Części osób dyrektor Ewa Ostrowska wraz z Anną Danilewicz z Klubu Seniora dostarczyła świąteczne upominki bezpośrednio do domów, z częścią umówiono się na indywidualne spotkania przy choince. Przy zachowaniu dystansu i pełnej ochrony. Oczywiście do wszystkich studentów, których jest ponad 300 nie było możliwości dotrzeć, ale upominki otrzymało ponad dwadzieścia osób, w tym część dostała prezenty przekazane przez Fundację Arwena.  
    Dla wszystkich z kolei zostały nagrane muzyczno-poetyckie życzenia świąteczne, w których zaprezentowała się sekcja piosenki biesiadnej GUTW - zespół Belcanto, studentka GUTW Maria Gamdzyk i wychowanki Świetlicy Socjoterapeutycznej Martyna Buśko i Kinga Chojnowska.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: