Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Zapraszamy na szkolenie online "Patotreści w Internecie - jak przeciwdziałać szkodliwym treściom" - 19.11.2020

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku zaprasza na szkolenie online „Patotreści w Internecie – jak przeciwdziałać szkodliwym treściom”. Szkolenie adresowane jest do pedagogów, wychowawców i nauczycieli ze szkół i placówek edukacyjno-opiekuńczych  z terenu miasta Giżycka. Organizowane we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.

 

Tematyka:

 

- definicja, geneza zjawiska

- skala problemu

- specyfika problemu (case study)

- aspekty prawne

- wpływ patotreści na dzieci i młodzież

- profilaktyka problemu

- reagowanie na patotreści.

 

Szkolenie odbędzie się 19 listopada 2020 r. w godzinach 15.00 – 17.00. Forma szkolenia: online, platforma CLICKMEETING

 

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Koszty dla uczestników z placówek  na terenie miasta Giżycka zostaną pokryte ze środków Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.

 

Prowadzący szkolenie:

 

Łukasz Wojtasik - Ekspert do spraw bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu cyberprzemocy, sekstingu, uzależnienia od internetu, problemu uwodzenia online, ochrony prywatności w sieci i inne. Z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę związany od 1997 r. - członek zarządu, koordynator programu „Dziecko w Sieci”. Autor pierwszej polskiej kampanii na temat zagrożeń dla dzieci online „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie” oraz wielu innych: „Sieciaki”, „Stop Cyberprzemocy”, „Mama, Tata, Tablet”, „Pomyśl zanim wrzucisz”, „Uważni Rodzice”. W 2014 roku odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za zasługi w kształtowaniu polskiego systemu pomocy dzieciom krzywdzonym. W 2017 roku uznany przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce za jedną ze 100 osób, które w sposób szczególny, swoją aktywnością przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce.

 

 

Zgłoszenia proszę kierować pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Szkolenie organizowane jest w ramach kampanii poświęconej profilaktyce patotreści pod hasłem: "Ślepy przekaz, niebezpieczne treści - Giżycko mówi NIE! patotreści" organizowanej przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej pod patronatem BURMISTRZA GIŻYCKA.

Jesteś tutaj: