Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Zapraszamy na XXII Ogólnopolskie Biegi Rodzinne 2.05.2019

2 maja to data, która na trwałe wpisała się w kalendarz giżyckich imprez rekreacyjno-biegowych. Tego dnia już po raz XXII odbędą się Ogólnopolskie Biegi Rodzinne, które są elementem ogólnopolskiej i giżyckiej kampanii Postaw na Rodzinę.  Wpisują się również w obchody Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Dni Rodziny – rodzina zastępcza”  oraz są Garnizonowym Festynem Majowym.

Biegi Rodzinne to impreza nie tylko dla miłośników biegów,  ale także dla rekreacji. Amatorzy walki z czasem mogą spróbować swoich sił w Biegu Chartów, z kolei osoby mniej wysportowane mogą truchtem przebyć malowniczą leśną trasę w spokojniejszym rytmie, a nawet pospacerować w gronie rodziny i znajomych. Nic dziwnego, że corocznie na naszych Ogólnopolskich Biegach Rodzinnych pojawia się kilkuset uczestników. Dodatkowym walorem imprezy jest duża pula nagród do losowania. Nagrodę otrzymuje m.in. największa rodzina, najstarszy i najmłodszy uczestnik biegów oraz osoby z najdalszego zakątka kraju i świata.

Ogólnopolskie Biegi Rodzinne  organizuje Komitet Organizacyjny. W roku 2019 w imieniu Burmistrza Giżycka koordynacją działań zajmuje się dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą m.in.: Nadleśnictwo Giżycko, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Towarzystwo Miłośników Twierdzy Boyen,  Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zakład Aktywności Zawodowej, Powiatowa Straż Pożarna, Powiatowa Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji , Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, Miejska Biblioteka Publiczna, Giżyckie Centrum Kultury, Żegluga Mazurska, Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej.  Partnerami imprezy są także Biegam Bo Lubię (BBL) Giżycko , Dom Pomocy Społecznej, Intermarche i inne firmy prywatne.

Program XXII Ogólnopolskich Biegów Rodzinnych:

9:00 - 10:45 - Zapisy do biegów.

10:00 - 13:00 - Wspólna rozgrzewka z BBL, pokazy sprzętu wojskowego 15 GBZ i zastępu ratowniczo-gaśniczego PSP, prelekcja z okazji Święta Flagi, punkty promocji zdrowia SANEPID, Medyk Giżycko, Centrum Profilaktyki, ciepły posiłek dla zawodników, atrakcje dla dzieci.

11:00 - Uroczyste otwarcie.

11:15 - Bieg Chartów

11.30 - Bieg główny

ok. 13.00 - Wręczenie pucharów i rozlosowanie nagród.

14.00 - Zakończenie imprezy.

Miejsce – Las Miejski w Giżycku

Zapraszamy!

Informacja o nagrodach:

Prawie 200 nagród czeka na uczestników Ogólnopolskich Biegów Rodzinnych w Giżycku. 2 maja osoby, które przyjdą do Lasu Miejskiego pobiegać lub pospacerować w ramach imprezy, będą losowały nagrody przygotowane przez organizatorów i sponsorów. Nagrodą główną jest telewizor 40 calowy ufundowany przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. Ponadto do rozlosowania będą m.in. : gry planszowe, sprzęt AGD, sprzęt sportowy, sprzęt rehabilitacyjny, karnety na basen, vouchery na zabiegi pielęgnacyjne, bilety wstępu, łapacz snów, zestawy upominkowe, karnety na zabiegi i pizzę itp. Nagrody zostały sfinansowane przez: Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną,  Żeglugę Mazurską, Urząd Miejski w Giżycku, Miejską Bibliotekę Publiczną, Szkołę Policealną MEDYK, AZS Wilkasy, Park Wodny Wilkasy, Papugarnię Wilkasy, Puzzle Smaku, Restobar Podkładka, Fryzjernię Magdaleny Tak, Agaja Refleksologia i Masaż, Sklep Papierniczy „Scala”, Firmę Handlowo-Usługową „A&M”, Florencjaa Handmade, Kredens Marysi, Wieżę Ciśnień w Giżycku, Królestwo Lady Margot, Miejska Dżungla – Mazurskie Centrum Rozrywkii, WyższĄ Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskcih. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołożyć swoją „cegiełkę” do listy nagród, zapraszamy do kontaktu z koordynatorką imprezy Ewą Ostrowską tel. 87 429 13 36. Zapewniamy promocję podczas imprezy.

SPECJALNY BIEG PAMIĘCI REDAKTORA KĘDZIERSKIEGO

W Ogólnopolskich Biegach Rodzinnych weźmie udział Roman Groński, który specjalnym biegiem uczci Sławka Kędzierskiego, redaktora "Gazety Giżyckiej". Pokona on dystans 50 km z finiszem w Lesie Miejskim. Romana Grońskiego zna wielu giżycczan. Pan Roman TK Masters Giżycko jest zawsze w biegu, nie tylko podczas zawodów. W czwartek 2 maja, by ucczić pamięć Sławka, który zmarł 11 lutego br. , Roman Groński pobiegnie z Bań Mazurskich do Giżycka. Na koszulce biegacza, który darzył dziennikarza dużą sympatią, będzie widniało zdjęcie redaktora. 50 kilometrowy dystans Roman Groński ukończy w Lesie Miejskim , podczas Biegów Rodzinnych.

 

 

 

Więcej informacji: www.facebook/BiegiRodzinne/, www.gizycko.pl, www.centrumprofilaktyki.pl, www.gizycko.bialystok.lasy.gov.pl.

Jesteś tutaj: