Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Planszówkowe rozgrywki w ramach integracji międzypokoleniowej 20.03.2019

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej od lat stawia na integrację międzypokoleniową. Zajęcia organizowane z udziałem dzieci i seniorów to ciekawy projekt rozwijający więzi, uczący empatii i szacunku do drugiego człowieka. Starsi ludzie mają w swoich oczach wiele radości i potrafią czasem bawić się lepiej niż niejeden rodzic. 

20 marca 2019 r. w ramach INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ pracowników i podopiecznych Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku odbyły się planszówkowe rozgrywki.

W Klubie Młodzieżowym Pełna Chata zorganizowano spotkanie z udziałem pracowników i podpiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej, Streetworking Giżycko i Uniwersytetu III Wieku oraz  Dyrektor Ewy Ostrowskiej, aby poznać różne rodzaje gier planszowych.

Projekt wsparło Wydawnictwo Nasza Księgarnia http://gry.nk.com.pl/ i wysłało nam ogromny zestaw gier, za co serdecznie dziękujemy. Stawiamy na zdrową rywalizację fair play, współpracę oraz naukę przez zabawę. Gry planszowe dbają o ludzkie więzi, poszerzają wyobraźnię, kształcą i motywują. Trenują  nasze umysły z dala od promieniowania ekranów komputerów i telefonów. To rozrywka dla każdego, bez  limitu wiekowego.   Piękne kolorowe i  przyjazne dla oka ilustracje, łatwe instrukcje, poziomy trudności do wyboru sprawiły, że uczestnicy spotkania z ciekawością otwierali kolejne pudełka. Dzięki ogromnej kolekcji gier czas upłynął niezwykle szybko i z uśmiechem na ustach. 

Jednogłośnie wybrano najlepsze tytuły tego popołudnia: "Lisek Urwisek", "Totem", "Ślimaki", "Gra na emocjach" i "Gra pozorów". Wszystkie gry zostały podzielone między nasze placówki i zapewne jeszcze nie raz zagramy w mniejszym lub większym gronie z naszymi podopiecznymi. Gry będą dostępne dla każdego, kto tylko odwiedzi nasze progi i będzie miał ochotę bawić się tak wspaniale jak my dzisiaj. Wstęp do naszych placówek oraz uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Dziękujemy raz jeszcze Nasza Księgarnia - gry za podjęcie współpracy z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku i wysłanie nam wspaniałej kolekcji gier planszowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: