Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Centrum Profilaktyki w Giżycku

Ogólnopolska „Żałoba 146 rodzin” w dniu Światowego Dnia Walki z Depresją

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. W zeszłym roku 146 dzieci odebrało sobie życie z powodu kryzysów psychicznych.    Tyle, ile mieści się w trzech autobusach szkolnych.  To 146 rodzin pogrążonych w żałobie.  Razem z Fundacją Słonie na Balkonie dołączymy do nich 23 lutego – w dniu ogólnopolskiej żałoby.  Zróbmy wszystko, żeby zwiększyć dostęp do bezpłatnej terapii. Dzięki niej unikniemy kolejnej żałoby.    Pomoc udzielona na czas zapobiega samobójstwom dzieci.  

https://stories.prowly.com/293165-ogolnopolska-zaloba-146-rodzin-w-dniu-swiatowego-dnia-walki-z-depresja

Sprawdź, jak pomóc na: 

Facebook: @Fundacja Słonie na Balkonie

Instagram: @fundacjaslonienabalkonie

Informacja: Fundacji Słonie na balkonie

 

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku włączyło się w działania Fundacji Słonie na Balkonie, ponieważ od lat wspiera profilaktykę na rzecz dzieci i młodzieży m.in. finansując spotkania ze specjalistami. Takie spotkanie odbyło się 21.02.2024r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Giżycku. W przedsięwzięciu uczestniczyła Pani Ewa Ostrowska Dyrektor CPUIS. Prelekcję na temat depresji wygłosiła psychoterapeutka Aleksandra Brysacz-Kintopp.  

Natomiast w ramach powyższych działań w Świetlicy Socjoterapeutycznej jak i w MKIS „Pełna Chata” zorganizowano dla wychowanków zajęcia o tematyce pomocy osobom z depresją.

 

Jesteś tutaj: