Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Centrum Profilaktyki w Giżycku

Spotkania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym

20 lutego odbyło się spotkanie z młodzieżą, którego tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.  Koordynatorem wydarzenia był Mirosław Boć. W  spotkaniu udział wzięli asp. Szt. Waldemar Kuncer z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, Ewa Ostrowska Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku oraz Beata Górczyńska pracownik CPUIS.  

Pan Mirosław Boć Koordynator Centrum Edukacji Ruchu Drogowego w Giżycku od wielu lat uczestniczy w profilaktyce na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadząc różne działania i kampanie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz Panią Dyrektor CPUIS.  Tym razem spotkanie zorganizowano z młodzieżą Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku. Celem wydarzenia było kształtowanie u młodych ludzi właściwych zachowań za kierownicą.

Mirosław Boć szczególną uwagę zwrócił na niewłaściwe zachowania kierowców na drogach oraz omówił konsekwencje i  skutki wypadków związanych z prowadzeniem pojazdów przez osoby będące pod działaniem alkoholu. Natomiast  Kierownik Referatu Ruchu Drogowego asp.szt. Waldemar Kuncer przybliżył młodzieży poszczególne  przepisy związane z Prawem o  ruchu drogowym i konsekwencje prawne. Pani Ewa Ostrowska przedstawiła problem spożywania alkoholu wśród młodych ludzi i co robić, aby nie stać się osobą uzależnioną. Przypomniała o negatywnych skutkach picia alkoholu. Rezygnując z alkoholu dbamy nie tylko o zdrowie ale również o bezpieczeństwo swoje i innych.  

Pomimo wielu apeli nadal zdarzają się kierowcy, którzy łamią prawo i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Jak wynika ze statystyk podanych przez giżycką policję w roku 2023 zatrzymano aż 47 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości i 23 pod działaniem alkoholu.

Dlatego tak ważne jest prowadzenie wszelkich działań w tym profilaktycznych, aby uświadamiać wszystkich uczestników ruchu drogowego o właściwym zachowaniu się na drogach. Każdy uczestnik zarówno pieszy jak i kierujący musi czuć się bezpiecznie.  

Młodzież była bardzo zainteresowana tematyką spotkania, a na zakończenie mogła osobiście wypróbować Alkogoogle i sprawdzić, jakie zaburzenia doznaje osoba po spożyciu alkoholu.

 

Pamiętajmy nie bądźmy częścią statystyki!

Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu!

Negatywne skutki picia alkoholu to zwiększone ryzyko:

-zaburzenia układu nerwowego,

-popełnienia wykroczenia lub przestępstwa,

-utraty zdrowia lub życia w wyniku wypadku,

-stania się ofiara przestępstwa.

 

Jesteś tutaj: