Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Centrum Profilaktyki w Giżycku

Spotkanie Amazonek w Giżyckim Klubie Seniora

W piątek (27.10.2023r.) w Klubie Seniora odbyło się spotkanie w ramach Dnia Różowej Wstążki zorganizowane przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

W tym ważnym przedsięwzięciu uczestniczył Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz oraz dyrektor CPUIS Pani Ewa Ostrowska.

Spotkanie było okazją do wspólnej dyskusji na temat chorób onkologicznych, wymiany doświadczeń, a także wspomnień osób, które już odeszły. Amazonki podkreślały, jak ważna jest pierwsza i szybka reakcja. Tu nie ma czasu na zastanawianie się, na strach i odkładanie wizyty lekarskiej na później. Jak zaznaczyły panie, kobiety nie zgłaszają się na badania profilaktyczne, ponieważ tłumaczą to albo brakiem czasu, albo tym, że nic nie boli, a może coś w końcu znajdą.  Dlatego Amazonki od wielu lat zachęcają wszystkie kobiety do badań profilaktycznych.  

Spotkanie zakończono występem zespołu Belcanto z GUTW, który wprowadził wszystkich w radosny nastrój. 

Amazonki to stowarzyszenie kobiet, które w swoim życiu doświadczyły chorób onkologicznych. Organizacja ma na celu podnoszenie kondycji psychicznej i fizycznej osób zmagających się z chorobami nowotworowymi. Amazonki doskonale znają potrzeby pacjentów onkologicznych i wiedzą jak ważne jest wsparcie bliskich. Ponadto panie promują zdrowie i zachęcają do profilaktyki. Podkreślają jak wielkie znaczenie w życiu ma zdrowie, bo przecież bez niego nie da się nic zrobić.  

Swoje działania prowadzą w grupach, w szkołach oraz indywidualnie, a wszystko po to, aby uświadomić zarówno młodym, jak i starszym słuchaczom o potrzebie badań profilaktycznych. Jak zawsze zaznaczają, że tu niezbędny jest kontakt z lekarzem rodzinnym i specjalistą i liczy się czas. Pomimo wielu spotkań i apeli znaczna część kobiet nadal zaniedbuje tak ważną profilaktykę.   

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: