Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Centrum Profilaktyki w Giżycku

Konferencja „Przemoc wobec osób starszych - wyzwania profilaktyki”

W czwartek (19.10.2023r.) w Centralnym Ośrodku Sportu OPO w Giżycku odbyła się konferencja poświęcona przemocy wobec osób starszych. Została ona zorganizowana przez Burmistrza Giżycka, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku oraz Giżycką Radę Seniorów.

Konferencja zgromadziła liczne grono przedstawicieli urzędów miast i gmin, sądów rejonowych, miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej, domów seniora,  stowarzyszeń  i instytucji działających na rzecz osób starszych. Nie zabrakło samych seniorów, a w tym przedstawicieli Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku i Giżyckiej Rady Seniorów.

Wydarzenie rozpoczęto od przywitania gości przez Panią Ewę Ostrowską dyrektor CPUIS. Następnie głos zabrał Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, który podkreślił dużą aktywność giżyckich seniorów i to w różnych dziedzinach.

Pierwszy wykład poprowadziła Pani Katarzyna Janków-Mazurkiewicz z Federacji FOSA, która omówiła ścieżki pracy z seniorami uwikłanymi w przemoc.

Pani Ewa Ostrowska omówiła programy i projekty realizowane w Giżycku, które poświęcone są seniorom.

Natomiast Jarosław Wołosiński reprezentujący Giżycką Ochronę Zdrowia  przedstawił plany szpitala.

Kolejnymi prelegentami byli mec. Paweł Kaczor i mec. Paweł Jaros z Ministerstwa Sprawiedliwości, zaprezentowali temat  przemocy wobec seniorów od strony prawnej.      

Ostatni wykład poświęcony był tematyce pn. „Poczucie sensu życia w wieku senioralnym”, a omówiła go psycholog Pani Paulina Pupiałło.

Po wykładach przyszedł czas na części artystyczne. Odbył się pokaz mody złotego wieku. Panie z Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku oraz Giżyckiej Rady Seniorów zaprezentowały się w stylizacjach modowych przygotowanych przez właścicielkę Butiku u Ani z Giżycka. Kolejno wystąpił zespół Belcanto z GUTW, a na zakończenie przedstawiciele Klubu Seniora zaprezentowali taniec kowbojski.

W drugiej części konferencji odbyły się cztery warsztaty; „Arteterapia, terapia przez sztukę”, „Gimnastyka umysłu”, „Obalić stereotypy” czy „Ja -człowiek spełniony”.  Każdy uczestnik mógł skorzystać przynajmniej z dwóch wybranych przez siebie warsztatów.  A cieszyły się one dużym zainteresowaniem i były prowadzone przez specjalistów, którzy na co dzień zajmują się problematyką przemocy.       

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: