Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

W Rynie powstał 43 UTW w naszym województwie

7 lutego br. odbyła się inauguracja Ryńskiego Uniwersytetu III Wieku. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Giżyckiego UTW - dyrektor Ewa Ostrowska oraz przedstawiciele studentów - Danuta Poć, Mieczysław Smoleński i Maria Gamdzyk. PZERiI repreznetowali Jerzy Opęchowski i Zygmunt Raczkowski.  Była to bardzo ważna dla ryńskich seniorów uroczystość. Gratulujemy i życzymy pięknego rozwoju RUTW.  Liczymy oczywiście na bliską współpracę z naszym sąsiadem. Poniżej zamieszczamy relację Fundacji Inicjatyw Pozytywnych, która jest organizatorem nowego uniwersytetu.
 
 
A więc stało się! Stało się dobrze! UTW w Rynie jako 43 uniwersytet w naszym województwie!
Dnia 07 lutego 2019 spotkaliśmy się na Zamku w Rynie, aby uroczyście zainaugurować utworzenie Ryńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W miły nastrój wprowadziła nas Bożena Oleksiak przy akompaniamencie Dariusza Jodko. Następnie uroczyście odsłuchaliśmy hymnu akademickiego. Wzniosłe chwile.
Wyjątkowy czas powitań zgromadzonych gości i ciepłych słów, które do nas skierowali. Cieszymy się niezmiernie, że w tak zacnym gronie mogliśmy świętować utworzenie RUTW. W wydarzeniu wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP - Urszula Pasławska, starosta powiatu giżyckiego - Mirosław Drzażdżewski, burmistrz miasta i gminy Ryn –Jarosław Filipek, sekretarz gminy Ryn - Monika Chyła, przewodniczący rady miejskiej - Juliusz Brant oraz prof. Stefan Smoczyński - pełnomocnik rektora UWM ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Z kolei Jolanta Piotrowska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego na tę wyjątkową uroczystość skierowała list gratulacyjny, który w jej imieniu odczytała Anna Konecko, główny specjalista w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mądre i potrzebne słowa.
Cieszyliśmy się obecnością przedstawicieli jednostek samorządowych, organizacji społecznych, przedsiębiorców i wielu naszych przyjaciół. Nie zabrakło również reprezentantów UTW z Miłek, Giżycka, Mikołajek, Mrągowa i Kętrzyna...Były kwiaty, ciepłe gesty. Mnóstwo serdeczności - dziękujemy! Wyjątkowe chwile.
Mieliśmy okazję wysłuchać wykładu pt.,, Historia i rozwój Uniwersytetów Trzeciego Wieku “, wygłoszonego przez Ewę Ostrowską - dyrektorkę CPUiIS oraz UTW z Giżycka, która od wielu lat wspiera i propaguje działania na rzecz osób starszych. Piękne słowo skierowała do nas również Rektor RUTW - Dr Anna Prokopowicz . Ważne zdania.
Po wykładzie nadszedł ten wyjątkowy moment, kiedy to ponad 40-stu słuchaczy złożyło ślubowanie i odebrało z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Ryn, Rektora RUTW oraz Rady Programowej legitymacje, indeksy i serdeczne gratulacje. Były też pamiątkowe zdjęcia. Cudowne minuty.
Na zakończenie z przyjemnością wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu w klimacie twórczości Bułaty Okudżawy, w wykonaniu wspomnianych Bożeny Oleksiak i Dariusza Jodko. Piękne doznania.
Podczas wydarzenia nie obeszło się bez niespodzianek! No i bardzo dobrze, bo takie niespodzianki to my uwielbiamy! Dyrektor Banku BGŻ BNP Paribas - Pani Kamila Polak, sprawiła nam mnóstwo radości wręczając paszporty Senior Ok oraz kosz herbat i słodkości. Słuchacze zareagowali entuzjastycznie, ale prawdziwy aplauz nastąpił, kiedy to podarowała bon o wartości 1000 zł na realizację zajęć! Ależ to była radość! Z całego serca dziękujemy! Tak właśnie buduje się DOBRO WSPÓLNE! Ważne momenty.
Dziękujemy za obecność, dobre słowo, ciepłe gesty. Tyle serdeczności w jednym miejscu, to zdecydowanie motywuje! Radość i duma w sercach słuchaczy... Gwar rozmów, którym nie było końca... Kalejdoskop pomysłów... Czas inspirujących spotkań... Absolutnie wspaniałe godziny.
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: