Subskrybuj
Zapraszamy do skorzystania z naszego newslletera.
captcha 
Będziemy powiadamiać Ciebie o nowościach na stronie.

Giżycki Uniwersytet III Wieku

Nauczycielski Chór Kameralny działający w ramach GUTW zdobył II miejsce na Przeglądzie w Olsztynie

Nauczycielski Chór Kameralny działający w ramach Giżyckiego UTW zdobywcą drugiego  miejsca na IV Warmińsko-Mazurskim Festiwalu „Hej, kolęda”.

 

Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetów i Akademii Trzeciego Wieku „Hej, kolęda”. Festiwal został zorganizowany 2 grudnia 2017 przez Akademię Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Honorowy Patronat nad festiwalem objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Jury obradowało w składzie: Jan Połowianiuk - przewodniczący, prof. zw. sztuk muzycznych, Tadeusz Niedźwiedź oraz Ewa Wankiewicz. W przeglądzie wzięło udział sześć chórów i pięć zespołów śpiewaczych.

Nasz Nauczycielski Chór Kameralny wykonał trzy piękne kolędy pod dyrygenturą Henryka Gierwela. Partie solowe śpiewała Lucyna Łukasik. Chórzystki zaprezentowały pieśni „Tryumfy króla niebieskiego”, „Kolędowy czas” i „Przylecieli aniołkowie”.

Niezwykłą atrakcją dla uczestników przeglądu oraz zgromadzonych słuchaczy, był pokaz mody „Barwy jesieni” prezentowany przez modelki – studentki ATW w Olsztynie.

W kategorii „Chóry” nagrodzono „Wrzos” z UTW w Kętrzynie – I miejsce, „Nauczycielski Chór Kameralny” z UTW w Giżycku – II miejsce i „Cantiamo” z UTW w Działdowie – III miejsce.

Główną nagrodę, Puchar „Grand Prix, ufundowaną przez marszałka województwa zdobył Chór „Lira” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wydminach.

Jeden z jurorów przed ogłoszeniem wyników określił wysiłki chórzystów jako piękną drogę, która prowadzi do celu, najważniejsze jest jednak zdążanie, nie cel.  Za tę drogę wdzięczność należy się głównie instruktorom – dyrygentom, dlatego też serdecznie dziękujemy panu Henrykowi Gierwelowi za przygotowanie występu, a chórzystkom gratulujemy sukcesu. Nasz Giżycki UTW po raz kolejny był godnie reprezentowany w stolicy województwa.

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj: