“Jeżeli dzieciństwo i młodość są czasem, Spotkania Klubu Seniora odbywają się przy ul. Królowej Jadwigi 9b w Giżycku od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00 oraz od 16.00 do 20.00. Stałe zajęcia w Klubie Seniora mają: Klub Mazury, Klub Pojezierze, Chór Nauczycielski i Polski Związek Niewidomych. W przygotowaniu jest oferta dla osób nie zrzeszonych w klubach. Już w tej chwili można korzystać z kącika czytelniczego z prasą oraz grami planszowymi. W środy organizowane są zajęcia aerobiku. Dostępny jest darmowy INTERNET. AEROBIK DLA PAŃ SENIOREK W każdą środę o godzinie 10.30 odbywają się zajęcia aerobiku. Oczywiście bezpłatne. Zapraszamy. ZAJĘCIA SZACHOWE We wtorki w godzinach 16.00 - 20.00 odbywają się otwarte zajęcia szachowe dla wszystkich chętnych seniorów. Serdecznie zapraszamy! ******************************************************************************************************************* ORDER UŚMIECHU Klub Seniora "Mazury" uhonorował osoby, które wspierają dzialalność Klubu ORDERAMI UŚMIECHU. Podczas Światowego Dnia Inwalidy i Kombatanta, który odbył się 13 maja br. w Garnizonie Giżycko, ordery otrzymali Ewa Ostrowska, Henryk Jurczyk, Stefan Lempiecki i Volodimir Deneka. Wcześniej taki order otrzymałsa również pracownica Klubu Seniora - Anna Danilewicz. To bardzo miłe wyróżnienie. Dziękujemy!
******************************************************************************************************************** MARCOWE SPOTKANIA W KLUBIE SENIORA FOTORELACJA
FOTORELACJA ****************************************************************************************************************** SPOTKANIE NOWOROCZNE - 9 stycznia 2010 r. ******************************************************************************************************************* DZIEŃ SENIORA - 19 listopada 2009
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W KLUBIE SENIORA Dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Bajka" przygotowały akademię z okazji Święta Niepodległości i zaprezentowały ją seniorom w dniu 16 listopada. Grupy przedszkolna- 6 latków i grupa żłobka pod kierunkiem pań wychowawczyń: Doroty Bartłoczuk, Agnieszki Kazukiewicz,Iwony Zarzyckiej pięknie pokazały, jak można uczcić nasze narodowe święto. Dziękujemy! NOWOŚĆ!!! - Nordic-walking W każdy wtorek i czwartek odbywają się zajęcia nordic-walking z instruktorem. We wtorki spotykamy się o 7.45 a w czwartki o 11.45 - na parkingu w Lesie Miejskim. Zapraszamy!
*********************************************************************************************************** PODSUMOWANIE SEZONU KIJKOWEGO - RAJD 23 CZERWCA 2009 Ponad dwunastokilomentrowym marszem z kijkami podsumowaliśmy jesienno-wiosenny sezon zajęć nordic walking w Klubie Seniora. Trasę, malowniczo poprowadzoną przez lasy, łąki i okolice jezior kruklaneckich przygotował nasz instruktor Dariusz Popczyński. Pogoda, humory i kondycja dopisała, więc bez przeszkód dotarliśmy do Grąd Kruklaneckich, gdzie można było zregenerować siły przy ognisku.
******************************************************************************************************************* TURNIEJ SZACHOWY 21 czerwca (niedziela) 2009r .godz. 11.30 - 17.00
- Społeczny Klub Sportowy SMOL-BUD w Giżycku FOTORELACJA ******************************************************************************************************************** FESTYN "POWITANIE WIOSNY" w ramach obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny 10 maja 2009 GIŻYCKO - LAS MIEJSKI
************************************************************************************************************* GIŻYCKI KLUB SENIORA NA VIII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora w Warszawie ************************************************************************************************************** PROFILAKTYCZNA AKCJA KARDIOLOGICZNA - "GIŻYCKO DLA SERCA" 12 grudnia 2008 r.
************************************************************************************************************** JESIENNA PROMOCJA ZDROWIA - 21 listopada 2008 r.
************************************************************************************************************* WIECZÓR O KĘTRZYŃSKIM - 27.10.08
************************************************************************************************************** CUKRZYCA - AKCJA PROFILAKTYCZNA W KLUBIE SENIORA 13.10.08 Prelekcję na temat cukrzycy wygłosił w Klubie Seniora dr Paweł Szpilewicz. Po swoim wystąpieniu szczegółowo odpowiadał na pytania licznie przybyłych seniorów. Osoby uczestniczące w spotkaniu dopytywały się przede wszystkim o czynniki powodujące cukrzycę, sposób odżywiania się, zagrożenia spowodowane tą chorobą. Po wstępie medycznym każda zainteresowana osoba mogła poddać się badaniu na poziom cukru, z tej możliwości skorzystało 40 osób. Fotorelacja poniżej.
*********************************************************************************************************** KLUB SENIORA MA JUŻ 1 ROK!
*************************************************************************************************************** 21 stycznia 2008 Dzień Babci i Dziadka w Klubie Pojezierze
JASEŁKA I DZIEŃ BABCI W KLUBIE SENIORA - 17 stycznia 2008 r.
SPOTKANIA NOWOROCZNE W KLUBIE SENIORA - FOTORELACJA Zdjęcia udostępnił p. Jacek Mikołajczak z Telewizji TELETOP. Dziękujemy!
************************************************************************************************************** KLUBOWE SPOTKANIA Z EKSPERTEM - panią Czesławą Biłat – psychologiem, psychoterapeutą 27 września 2007 o godz. 16.00 “Czy starzy grzesznicy żyją dłużej?” 11 października 2007 o godz. 16.00 “Seks w siódmej dekadzie życia”i seksuologiem ************************************************************************************************************* SPOTKANIE AUTORSKIE GIŻYCKIEJ POETKI 24 sierpnia (piątek) o godzinie 19.00 w Klubie Seniora odbyło się się spotkanie autorskie giżyckiej poetki p. Danuty Łepkowskiej. Od dzieciństwa mieszka na Mazurach, od ćwierć wieku w Giżycku. Emerytowana nauczycielka, pisze wiersze od zawsze, "bo taką czuje potrzebę". Podczas wieczoru wiersze recytowała sama autorka w towarzystwie swojej przyjaciółki - Hanny Lewandowskiej . Piękna recytacja zdobyła duże uznanie zgromadzonych dość licznie gości. Na spotkaniu można było też nabyć tomik poezji p. Łepkowskiej i oczywiście uzyskać autograf. Kolejne spotkania z poezją już wkrótce.
Fotografie: Jacek Mikołajczak www.kuriermazurski.pl |